|
AMOI 37" |
Besvar |
Forfatter | |
BoWa
Ny bruger Oprettet: 28-Februar-2006 Sted: Denmark Status: Offline Point: 2 |
Emne: AMOI 37" Sendt: 28-Februar-2006 kl. 15:17 |
Jeg er blevet ret lun på et Amoi 37", som El-giganten har til salg til 24.999 kr. Er der nogle der har erfaring med dette Amoi, da det er en kinesisk producent som vil slå igennem på det europæriske marked. Specifikationer ser ud til at være rigtigt gode...for mig. Hvad siger en expert herinde omkring det ?? Jeg har besluttet mig for at købe det i Tyskland hos Cyberport.de, da den samme model sælges for ca.14.200 kr, hvilket jo er ganske fantastisk. Jeg har dog set tv´et hos el-giganten, og syntes selv det oser af 1.klasse.. Tjeck det ud her: http://www.cyberport.de/item/1252/1019/0/61478/item.html?dat asheet=on ps. hvad sker der for el-giganten og deres priser !!
Redigeret af BoWa |
|
Langemor84
Guld medlem Oprettet: 13-December-2005 Status: Offline Point: 708 |
Sendt: 28-Februar-2006 kl. 17:24 |
BoWa
Ny bruger Oprettet: 28-Februar-2006 Sted: Denmark Status: Offline Point: 2 |
Sendt: 28-Februar-2006 kl. 21:02 |
Tak for linket, Langemor84. Men jeg er ikke særlig opsat på at bruge skærmen til PC-brug, men vil bare gerne høre om experterne herinde syntes at specs. er gode som jeg mener at de er. Er der nogle der har erfaringer med større anskaffelser fra cyberport.de ??
|
|
Langemor84
Guld medlem Oprettet: 13-December-2005 Status: Offline Point: 708 |
Sendt: 28-Februar-2006 kl. 22:28 |
Specsene på skærmen er da helt sikkert fantastiske, men det er de også på Alfaview, Hisense, Prosonic, Viewsonic, Johnviewpowerironic og hvad mærkerne ellers hedder. De fleste specs bestemmer producenterne selv hvordan de regner ud, så det skal du ikke købe ud fra. Skærmen står helt og aldeles elendigt med analogt-signal, men med et godt signal har det et godt billede. Det er fordi skærmen er lavet sådan, at den smider det "rå", ubehandlede billede direkte på skærmen modsat f.eks. Philips 37PF9830, der behandler billedet inden... |
|
Besvar | |
Skift forum | Forum-tilladelser Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum |