recordere.dk forum     Det danske community for hjemmets elektronik og indhold     Siden 2003
<b>Forside</b> Forside > Visnings- og lytte-udstyr > Surround
  Nye indlæg Nye indlæg  Seneste forum emner Seneste   Seneste forum emner (vindue) Vindue   De emner du deltager i Mine emner RSS Feed - Hvilke loftshøjttalere?
  FAQ FAQ  Søg i forum   Opret ny bruger Opret ny bruger  Log ind Log ind

Hvilke loftshøjttalere?

 Besvar Besvar Side  <12
Forfatter
Besked
Munch Se dropdown menu
Guld medlem
Guld medlem
Avatar

Oprettet: 23-Juni-2018
Sted: Vejle
Status: Offline
Point: 4912
Funktioner Funktioner   Tak (0) Tak(0)   Citér Munch Citér  BesvarSvar Direkte link til dette indlæg Sendt: 2 timer 35 minutter siden kl. 10:05
Det er en fordel med så få samlinger som muligt på kablerne. Ser ud som om det er de rigtige vægdåser, som højttalerkabler bare trækkes igennem. Jeg ville ikke sætte den op i teknikrummet, du skal have den korteste signalkabel forbindelse mellem enhederne. Jo flere stik, jo flere problemer.

Vigtigere at bruge en god kvalitet i kabler. Højttalerkabler i rent kobber. Signalkabler med gode stik. Prisen er ikke så afgørende.


Redigeret af Munch - 2 timer 32 minutter siden kl. 10:08
Fed bio med 65” Pana Oled TV, surround med Marantz og B&W gulvhøjttalere, center og væghøjttalere, XTZ sub
Til top
 
 Besvar Besvar Side  <12
 
Skift forum Forum-tilladelser Se dropdown menu