|
Musik til løb |
Besvar ![]() |
Forfatter | |
Therock ![]() Guld medlem ![]() Oprettet: 01-Juni-2011 Sted: Randers Status: Offline Point: 586 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Sendt: 01-Marts-2021 kl. 21:51 |
Hejsa,
Håber i kan hjælpe, jeg er glad for og løbe og også gerne musik til løbet fra tid til,anden... Jeg bruger mit løbeur som er et garmin fernix 5plus sammen med mine AirPods Pro.... men må ærlig talt sige at under løb fungere det slet ikke godt... Forbindelse skratter og falder ofte ud.. Er der nogen der har kendskab til,en god afspiller med Bluetooth som kan holde forbindelse under løb og som ikke vejer et ondt ord.. jeg har selv en lækker afspiller som jeg kan bruge sammen med min kablet høre telefoner, men vil også gerne have det trådløse op og køre 🙃🙃 vil helst undgå iPod da de ikke så,fleksible med musik formaterne På forhånd tak
|
|
Stereo: | Dali Mentor 1 | 2 x Dali Mentor Sub | Cambridge CRX 120 | Cambridge Audio Azur 851W |
Video:| LG CX 65" | |
|
![]() |
|
longjohn2 ![]() Guld medlem ![]() Oprettet: 29-November-2009 Status: Offline Point: 1043 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Kan anbefale Sony NW-A55, som dog først og fremmest bruges på cykel.
BT virker perfekt, jeg oplever ingen udfald. Ret god batteritid. Den æder stort set alle formater, kan udvides med SD-kort og er efter min mening også ret god til hjemmeanlægget eller endnu bedre med kablede hovedtelefoner. Måske lige lovlig stor i det til løb (10x5x1 cm, 230 gr.). Heller ikke helt billig.
|
|
![]() |
|
Guests ![]() Gæst ![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Hvad med et Apple Watch? Der kan du lægge musik på uret og afspille til dine AirPods uden problemer. Du behøver ikke en gang have din iPhone (hvis du har en) med på løbeturen
![]() Redigeret af DanishCanadian - 03-Marts-2021 kl. 20:35 |
|
![]() |
|
rktdi ![]() Guld medlem ![]() ![]() Oprettet: 12-Juli-2006 Sted: Horsens, DK Status: Offline Point: 624 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Bruger et Garmin 245 Music - har ingen problemer med forbindelse til mit JBL headset..
- mon ikke det er dine apple head phones der er problemet, og ikke uret?
|
|
Sony KD-65XE8505/Sony STR-DN1060/Panasonic PMB-BD60/Nvidia Shield
M&K K7+K5 / Velodyne SPL800i |
|
![]() |
|
moremusic ![]() Guld medlem ![]() Oprettet: 04-November-2013 Status: Offline Point: 589 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
købte et Garmin 645 music, og havde samme oplevelse som dig - og hundredevis af andre kunder iøvrigt, viste en søgning på nettet. Problemet er Garmin urenes bluetooth forbindelse - de er simpelthen ikke gode nok.
Jeg har droppet ideen og gået tilbage til at bruge telefonen og mine JayBirds og Sennheisers. Jeg bruger et stramt mavebælte til telefonen, og det har fungeret fint.
|
|
![]() |
Besvar ![]() |
|
Skift forum | Forum-tilladelser ![]() Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum |