Hej
Jeg købte mig et Amitch 416 med vistahome og DVB tuner sidste år. Det har dog stået og samlet støv ind til jeg fandt dette forum for ca 3 uger siden :).
Så nu er der kommet liv i det igen. Men jeg har dog stadigvæk nogle ting jeg ikke helt kan finde ud af.
1. Jeg kan se (og høre) min HD hele tiden når media centeret er aktivt, jeg har fundet ud af at der bliver streammet nogle minutter ned på min HD, så jeg åbenbart kan spole lidt tilbage når jeg ser noget. Kan nogle fortælle mig hvordan jeg evt. kan sætte det op og
2. Findes der en FAQ hvordan at sleepmode / bios skal indstilles, da jeg kager temmelig meget rundt i disse indstillinger.
3. Amitech beskriver man kan fjern programmere optagelserne fra en hvilket som helst pc. Hvordan gør man lige det?? (jeg har læst Amitech brugsanvisning).
Venlig hilsen
Søren C.