Nå så skete det igen - periodisk vælger projektoren ikke at starte. Den tidligere omtalte "underlige lyd" er vendt frygteligt tilbage og har åbenbart en indvirken på pærens villighed til at tænde.... Jeg er selvsagt ikke ovenud tilfreds med at skulle pille den ned fra loftet igen, for formentlig at undvære den yderligere min. 3 uger ![](http://www.recordere.dk/forum/smileys/smiley13.gif)
Denne gang vil jeg påpege vigtigheden af at den fungere korrekt, ellers er jeg nød til at ophæve handlen - den kommer ikke ind til en 3. rep. for samme fejl.
Mit kendskab til indmad i sådan en fætter er begrænset, men jeg vil tro den skal have et nyt bundkort, da det åbenbart ikke har hjulpet at udskifte den formodede defekte blæser sidst.
Jeg vender tilbage med yderligere i sagen ![](smileys/smiley2.gif)