|
|
Besvar ![]() |
Side <12 |
Forfatter | |
agerskov ![]() Super bruger ![]() Oprettet: 07-Juni-2007 Sted: KBH, Denmark Status: Offline Point: 376 |
![]() |
Du må meget gerne vende tilbage med info |
|
![]() |
|
Lindgren ![]() Bruger ![]() Oprettet: 15-Juni-2008 Status: Offline Point: 52 |
![]() |
Jeg har et 3005 på prøve til mit 5005 kommer fra jylland om et par dage. Jeg syntes det spiller godt, men er overrrasket over jeg ikke kan skrue højere op på forstærkeren en jeg kan. Ved godt den er lavet til Surround, men jeg lytter meget til musik og der er jo også en fest i ny og næ, og der vil jeg nok savne noget mere power.
Ellers er der suveræn lyd til fjernsyn og film, og der har højttalerne nok en del af skylden da de koster 4-5 gange mere end receiveren.
Jeg havde sådan et JVC surround sæt før hvor receiveren spillede meget højere syntes jeg. http://www.retrevo.com/s/JVC+RX-ES1?rt=sp Men giver højttalerne skylden tror måske de er lidt for tunge til den panasonic. |
|
![]() |
|
Lindgren ![]() Bruger ![]() Oprettet: 15-Juni-2008 Status: Offline Point: 52 |
![]() |
Skal lige siges jeg lige har hørt nogle original optaget cdér og der er eddersparkeme godt med tryk på...
Men MTV og den slags fra fjernsynet er ikke lige så kraftfuld |
|
![]() |
Besvar ![]() |
Side <12 |
Skift forum | Forum-tilladelser ![]() Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum |