Print side | Luk vindue

Hjælp til Playstation Network fejlkode!

Udskrevet fra: recordere.dk - Danmarks AV Forum
Kategori: Recordere, afspillere og foto
Forumnavn: Spillekonsoller
Forumbeskrivelse: PlayStation, Xbox, Wii m.fl.
Web-adresse: https://forum.recordere.dk/forum_posts.asp?TID=102144
Udskrevet den: 08-Februar-2025 kl. 13:51


Emne: Hjælp til Playstation Network fejlkode!
Skrevet af: ZmimZ
Emne: Hjælp til Playstation Network fejlkode!
Skrevet den: 26-September-2011 kl. 17:20
Hej.

I noget tid har jeg fået denne fejlkode: 80130504, og det sker ret jævnligt - hvilket vil sige det kan ske flere gange inden for en time. Det den gør er at jeg mister forbindelsen til psn, hvorefter den logger på lige med det samme igen. Men det ødelægger en helt del når man spiller online eftersom man ryger ud af spillet.

Jeg har før haft problemer med at blive logget ud, men har også haft lange perioder hvor der intet problem har været, og det er på trods af at jeg har kørt med samme netværk i lang tid, og dermed ikke skiftet indstillinger for nettet. Jeg bruger desuden kabel til min ps3, som kommer fra en switch.

Jeg har ingen problemer med min PC som kører igennem samme switch.

vh
Simon



Svar:
Skrevet af: amorbavian
Skrevet den: 27-September-2011 kl. 14:52

Plejer at være et problem med din router - PS3 kontakt. Tjek google:

http://www.google.com/search?client=opera&rls=da&q=psn+error+80130504&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest - http://www.google.com/search?client=opera&rls=da&q=psn+error+80130504&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest



-------------

BORING!



Print side | Luk vindue