Print side | Luk vindue

Nyt hifi møbel

Udskrevet fra: recordere.dk - Danmarks AV Forum
Kategori: Visnings- og lytte-udstyr
Forumnavn: Hi-Fi
Forumbeskrivelse: Hi-Fi stereo, grej og tilbehør
Web-adresse: https://forum.recordere.dk/forum_posts.asp?TID=124755
Udskrevet den: 14-Maj-2025 kl. 22:39


Emne: Nyt hifi møbel
Skrevet af: Michaelsc
Emne: Nyt hifi møbel
Skrevet den: 29-Juli-2013 kl. 09:06
Hej

Jeg på udkig efter et nye hifi møbel, har overvejet et som kan hænge på væggen. Det skal kunne indeholde min NAD C355BEE og en tuner. Så havde jeg tænkt mig mit tv skulle hænge over.

Det må maks koste 1500kr, nogle ideer, må også gerne være brugt?

Mvh
Michael



Svar:
Skrevet af: tipsen
Skrevet den: 29-Juli-2013 kl. 10:03
Har du nogen ide om dimensioner på møblet og ved du noget om hvor meget dine enheder fylder - så er det nok nemmere at komme med bud.
Skal det være åbent eller lukket fortil - hvordan vil du kunne styre enhederne?


Skrevet af: kskruger
Skrevet den: 29-Juli-2013 kl. 11:09
Hvis det skal bruges på HiFi og kunne hænge på væggen, så bliver det svært at finde noget til 1500,- især fordi det kræver ekstra dybde. Hvis du betaler lidt mere, så vil jeg anbefale UNNU 211 til 1999,-
http://www.hifiklubben.dk/produkter/tilbehor/hi-fi-mobelhylde/unnu/unnu-211_mobel_hvid.htm - http://www.hifiklubben.dk/produkter/tilbehor/hi-fi-mobelhylde/unnu/unnu-211_mobel_hvid.htm



Skrevet af: bighair
Skrevet den: 29-Juli-2013 kl. 16:16
gå i ikea der har de helt sikkert noget billigt.


Skrevet af: Michaelsc
Skrevet den: 29-Juli-2013 kl. 20:17
Må indrømme jeg er ret vild med unnu's design og muligheder. Så det kan godt ske det bliver det, selvom det er er udenfor mit budget.


Skrevet af: kskruger
Skrevet den: 29-Juli-2013 kl. 20:31
Jeg har det selv og er rigtig godt tilfreds med det og hos mig hænger det også på væggen.
Og det kan udvides med låger mv..


Skrevet af: Michaelsc
Skrevet den: 31-Juli-2013 kl. 08:42
Så fik jeg det bestilt, det blev 231i stedet for:-)  Har ikke noget imod at betale lidt ekstra for god kvalitet:-)



Print side | Luk vindue