Print side | Luk vindue

National Geo går BluRay

Udskrevet fra: recordere.dk - Danmarks AV Forum
Kategori: Recordere, afspillere og foto
Forumnavn: Blu-ray afspillere
Forumbeskrivelse: Afspillere med blu-ray
Web-adresse: https://forum.recordere.dk/forum_posts.asp?TID=34986
Udskrevet den: 05-Juni-2025 kl. 05:57


Emne: National Geo går BluRay
Skrevet af: Mike S.
Emne: National Geo går BluRay
Skrevet den: 01-Februar-2008 kl. 19:02
http://www.highdefdigest.com/news/show/Industry_Trends/National_Geographic/National_Geographic_Makes_Move_to_Blu-ray_Exclusivity_%28UPDATED%29/1417 - http://www.highdefdigest.com/news/show/Industry_Trends/Natio nal_Geographic/National_Geographic_Makes_Move_to_Blu-ray_Exc lusivity_(UPDATED)/1417

-------------
Zaptor Motorola
40" SonyX3500
40" Samsung F71
NAD L76 surround med Dali
En skærm er et panel hvortil man putter input ind i...



Svar:
Skrevet af: GrillBiller
Skrevet den: 01-Februar-2008 kl. 23:36
Prøv at læs nyheden en tand langsommer... og så vil du læse at der kun er tale om den enkelte udgivelse... da NA.GEO. film udgives af forskellige udgiver. ;)


Skrevet af: Hans j
Skrevet den: 01-Februar-2008 kl. 23:45
Oprindeligt skrevet af GrillBiller GrillBiller skrev:

Prøv at læs nyheden en tand langsommer... og så vil du læse at der kun er tale om den enkelte udgivelse... da NA.GEO. film udgives af forskellige udgiver. ;)


Desværre ikke helt korrekt, det er film udgivet under National Geographics eget mærke, den gule firkant, som vil blive Bluray only.

Håber så der er en del af deres udsendelser, som vil blive udgivet af andre på HD DVD, ellers må jeg jo købe lortet på BluRay.






Print side | Luk vindue