Print side | Luk vindue

Guitar hero og knitren i HT

Udskrevet fra: recordere.dk - Danmarks AV Forum
Kategori: Recordere, afspillere og foto
Forumnavn: Spillekonsoller
Forumbeskrivelse: PlayStation, Xbox, Wii m.fl.
Web-adresse: https://forum.recordere.dk/forum_posts.asp?TID=45216
Udskrevet den: 27-April-2025 kl. 16:36


Emne: Guitar hero og knitren i HT
Skrevet af: jrued
Emne: Guitar hero og knitren i HT
Skrevet den: 11-August-2008 kl. 19:17
Jeg har oplever at når jeg spiller guitar hero at højtalerne knitre tydeligt. sidst kom det efter jeg trykkede på ps knappen. i starten lydet det fint. har ingen ide om hvordan, hvorfor eller hvornår præcis det kommer.

nogen der har oplevedet det samme. tror næsten det er noget med spillet da det jo fungere fint i starten



Svar:
Skrevet af: noreaga
Skrevet den: 11-August-2008 kl. 19:28

Det er sjovt du siger det for jeg har oplevet det et par gange her de seneste par dage.

Det er begyndt ved mig efter at jeg installerede den opdatering som spillet bad mig om at installere da jeg gik online.



Skrevet af: jrued
Skrevet den: 12-August-2008 kl. 08:55

dejligt at høre det ikke er noget med mit udstyr så.

gad vide om det bliver fixed. Det er også først opstået hos mig efter sidste opdatering



Skrevet af: Kenzo85
Skrevet den: 12-August-2008 kl. 10:30
Shit så er det godt jeg ikke har opdateret endnu.! I må lige tage tråden op igen, når det bliver løst! 

-------------
Se mit udstyr her:
http://tinyurl.com/3lz9szc" rel="nofollow - Min Bio-tråd!


Skrevet af: nekolas
Skrevet den: 12-August-2008 kl. 11:21
nu det godt nok lang tid siden jeg har spillet gh3, men vil da lige prøve at teste det

er det i alle sange der foregår? og er det kontinuerligt igennem dem? altså ikke kun engang imellem?


Skrevet af: jrued
Skrevet den: 12-August-2008 kl. 11:36

jeg har oplevet det lidt forskelligt. du kan lige få min beskrivelse af det sidst jeg spillede

spillede sange quickplay uden problemer. gik tilbage til hoved menuen i spillet. trykkede ps knappen - tilbage til spillet. valgte karriere og der var den gal med den første sang jeg valgte. det var ret voldsom støj i HT.

jeg har også oplevet det hvor det ikke var så slem støj. jeg oplever det er meget tilfældigt hvornår det opstår hvilket jo så gør det rigtig svært at finde en løsning på det!



Skrevet af: jrued
Skrevet den: 16-September-2008 kl. 15:36

ville lige pille den her frem igen og høre om der var andre der havde haft samme oplevelse end mig og noreaga.

har ikke haft problemer siden, men har intet ændret, ingen nye opdateringer eller noget. en meget underlig periodisk fejl!

jeg er godt nok sat på den her



Skrevet af: 710B
Skrevet den: 17-September-2008 kl. 19:09

Jeg har haft samme problem - lyder frygteligt. Bare rolig, det forsvinder når du får trænet og bliver bedre til at ramme de rigtige knapper.

Nej, spøg til side. Jeg er rimelig ny på GH3 vognen, så spillet bliver spillet flittigt. Jeg har ikke oplevet nogen form for mislyde, hverken på min 60GB eller 40GB maskine. Begge er opdateret og forbundet via HDMI.




Print side | Luk vindue