Print side | Luk vindue

Registrering af iPhone

Udskrevet fra: recordere.dk - Danmarks AV Forum
Kategori: Visnings- og lytte-udstyr
Forumnavn: Apple udstyr
Forumbeskrivelse: Apple grej baseret på iOS som iPhones, iPads og iPod Touch
Web-adresse: https://forum.recordere.dk/forum_posts.asp?TID=85499
Udskrevet den: 06-Februar-2025 kl. 03:03


Emne: Registrering af iPhone
Skrevet af: ladiesman217
Emne: Registrering af iPhone
Skrevet den: 01-September-2010 kl. 12:21
Hey,

Jeg har lige et spørgsmål, som måske er lidt indviklet, men jeg prøver at skære det ud.

Da jeg fik min iPod Nano og min iPhone, der oprettede jeg en iTunes konto med min mail. Den iTunes konto brugte jeg så til at registrere disse to produkter med, og jeg modtog nogle mails fra Apple.

Fint nok.

Nu har jeg så lavet en NY iTunes konto (da der gik kludder i den gamle), og blev jo derfor nødt til at oprette en ny email også, til den NYE iTunes konto.

Nu er mine Apple produkter jo registreret med den gamle iTunes konto, og den gamle email, så kan man gøre sådan et sted, at man kan ændre i sine registreringer, så jeg kan skifte email til den nye?


-------------
          



Svar:
Skrevet af: ladiesman217
Skrevet den: 01-September-2010 kl. 13:39
Kan det passe at iTunes selv fatter at ændre min mail og iTunes konto? For hvis jeg søger på mit gamle Apple ID, så findes det ikke længere Confused

Det jeg leder efter, er om man kan se et sted, hvilke produkter der er registreret og knyttet til ens Apple ID?


-------------
          



Print side | Luk vindue