|
Subwoofer til ~5000kr? |
Besvar ![]() |
Forfatter | |
LowDog ![]() Junior bruger ![]() Oprettet: 17-April-2014 Status: Offline Point: 22 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Sendt: 19-Marts-2023 kl. 17:14 |
Halløj,
Inden jeg blot bestiller en SVS 1000 Pro, ville jeg hører om i havde nogen alternativer som var bedre (evt. billigere). Jeg har fuldt B&W front, center og baghøjtalere. Og en Denon X3700H. Skal primært bruges til film (spiller højt) hører også musik på anlægget dagligt, men det er på lav volume, så tænker ikke de musiske egenskaber er så vigtige. Skal dog være noget der kan fåes i højglans sort.
|
|
![]() |
|
Munch ![]() Guld medlem ![]() ![]() Oprettet: 23-Juni-2018 Sted: Her Status: Online Point: 3671 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
XTZ har i mange år været min bas kanon sammen med et komplet sæt B&W højttalere. Jeg synes det har fungeret godt og problemfrit.
|
|
Fed bio med 65” Pana Oled TV, surround med Marantz og B&W gulvhøjttalere, center og væghøjttalere, XTZ sub
|
|
![]() |
|
Timeguardian ![]() Super bruger ![]() Oprettet: 12-Februar-2007 Sted: Denmark Status: Offline Point: 318 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
Besvar ![]() |
|
Skift forum | Forum-tilladelser ![]() Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum |