|
iPhone se mobildækning |
Besvar ![]() |
Forfatter | |
djangs ![]() Guld medlem ![]() Oprettet: 12-December-2005 Sted: Denmark Status: Offline Point: 689 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Sendt: 05-Juni-2023 kl. 05:44 |
hej.
Nogen der har prøvet dette og fundet en udvej. Har en iphone se ny model. Når jeg ankommer til udlandet, så tager den ufatteligt lang tid om at finde mobil netværk 15 til 30 minutter , det er sgu træls.
|
|
|
|
![]() |
|
hansie ![]() Guld medlem ![]() Oprettet: 01-Juli-2004 Sted: Køge egnen Status: Offline Point: 7143 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Husstandens mange iPhones skifter blot til ny udbyder.
Måske det har noget med abbonenter at gøre. Bruger Telmore. Og virker altid i EU uden bøvl
|
|
![]() |
|
fltk ![]() Platin medlem ![]() Oprettet: 04-Februar-2004 Status: Offline Point: 10482 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Jeg har også en iPhone SE, 3. generation. Ingen problemer hidtil i Grækenland, Egypten, Kroatien, Tyskland eller Spanien. Også Telmore. Flemming
Redigeret af fltk - 05-Juni-2023 kl. 07:58 |
|
Samsung UE55F7005
AX Quadbox med 3x DVB-C/T2 og 1x S2 med OpenVix Dune HD Realbox 4K HTPC/Terratec DVB-C/-T/DVBViewer Thomson THA100 |
|
![]() |
|
sd ![]() Super bruger ![]() ![]() Oprettet: 09-Marts-2012 Status: Offline Point: 288 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Jeg har 3. Fungerer upåklageligt med iphone SE.
|
|
Powered by beer and chips
|
|
![]() |
|
djangs ![]() Guld medlem ![]() Oprettet: 12-December-2005 Sted: Denmark Status: Offline Point: 689 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
okey. Jeg har også TELMORE , måske det bare er mobilen, der er træt.
|
|
|
|
![]() |
|
Branchekender ![]() Super bruger ![]() Oprettet: 20-Juni-2014 Status: Offline Point: 361 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Dumt spørgsmål: Har du forsøgt at søge efter mobilnetværk manuelt? Teleselskaberne har en prioriteringsliste som betyder, at benytter du automatiskroaming, som forsøger den at benytte ét bestemt mobilnetværk. Det kan være her, det går galt. Du kan omgå dette ved at søge manuelt efter mobilnetværk under Indstillinger->Mobilnetværk->Valg af Netværk->Slå automatisk fra og søg efter netværk Vælg derefter et netværk fra listen, og du roamer på det udenlandske netværk.
|
|
![]() |
Besvar ![]() |
|
Skift forum | Forum-tilladelser ![]() Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum |