Jeg har købt et Sony DSC-W80 for en lille måned siden, men først nu rigtig fået taget det i brug. Dvs. det sluttede hurtigt.
Har været ladet op en gang og brugt hen over 3 uger. Havde netop været brugt og kunne pludselig ikke tændes. Formodede at batteriet var flads. Jeg satte batteriet til opladning og i igen. Kammeraet kan fortsat ikke startes op. Fuldstændigt dødt.
Er der nogen der har en idé. Desværre er det købt i USA og det er nok ikke realistisk, at jeg lige kommer forbi der.
Jeg observerede desværre ikke opladningsprocessen, men formoder opladeren/batteriet har fungeret efter hensigten. Såfremt jeg forsøger at oplade igen. Lyser lampen gul/orange et kort øjeblik for derefter at gå ud. Jeg tolker det som udtryk for at batteriet er fuldt opladt.
Vh Jens