recordere.dk forum     Det danske community for hjemmets elektronik og indhold     Siden 2003
<b>Forside</b> Forside > Recordere, afspillere og foto > Microsoft Media Center, MCE og HTPC
  Nye indlæg Nye indlæg  Seneste forum emner Seneste   Seneste forum emner (vindue) Vindue   De emner du deltager i Mine emner RSS Feed - Tvix 6600 A/N Vs TVIX N1
  FAQ FAQ  Søg i forum   Opret ny bruger Opret ny bruger  Log ind Log ind

Emne lukketTvix 6600 A/N Vs TVIX N1

 Besvar Besvar
Forfatter
Besked
AnderssssoN Se dropdown menu
Ny bruger
Ny bruger


Oprettet: 16-Juli-2010
Status: Offline
Point: 3
Direkte link til dette indlæg Emne: Tvix 6600 A/N Vs TVIX N1
    Sendt: 13-August-2010 kl. 11:52
Jeg har kigget lidt rundt på nettet på disse medieafspillere, og kan ikke finde den helt store forskel på dem, end design mæssigt og at der skal tilsluttes en ekstern HDD til N1. kan ikke se at der ellers skulle være nogen tekniske spec. forskelle på de 2 mediecentre.

maskinen skal udelukkende bruges til film afspilning i HD 720p/1080p og til jukebox med musik. Viser begge medieafspillerne samme kvalitet på HD afspilning, eller er der forskel?

For tænker at med 1000 kr. til forskel på de 2 maskiner, må der være en større forskel end bare integrerbar HDD? samt unødvendige online features.

Håber nogle kan hjælpe mig, med overstående :)



Til top
Ozzy Se dropdown menu
Guld medlem
Guld medlem
Avatar

Oprettet: 03-December-2009
Sted: Andst, Denmark
Status: Offline
Point: 698
Direkte link til dette indlæg Sendt: 13-August-2010 kl. 11:58
Til 6600 har du også mulighed for at smide Tuner i. Lige pt er det kun en DVB-T men DVB-C kommer her i år i følge Dvico :)
| Samsung 55" D8005 | Samsung 40" C6715 Hvid | Samsung 40" M87 | Samsung 26" R87 | Samsung 22" T220HD |
Til top
 
 Besvar Besvar
 
Skift forum Forum-tilladelser Se dropdown menu