recordere.dk forum     Det danske community for hjemmets elektronik og indhold     Siden 2003
<b>Forside</b> Forside > Visnings- og lytte-udstyr > TV
  Nye indlæg Nye indlæg  Seneste forum emner Seneste   Seneste forum emner (vindue) Vindue   De emner du deltager i Mine emner RSS Feed - V10E & B855 = skuffet
  FAQ FAQ  Søg i forum   Opret ny bruger Opret ny bruger  Log ind Log ind

Emne lukketV10E & B855 = skuffet

 Besvar Besvar Side  <123
Forfatter
Besked
uggeren Se dropdown menu
Bruger
Bruger


Oprettet: 08-Februar-2009
Status: Offline
Point: 158
Direkte link til dette indlæg Sendt: 03-Oktober-2009 kl. 14:28

Oprindeligt skrevet af xcardman xcardman skrev:

uggeren

Fordi mange tror jeg hader lcd tv. Ja det har jeg gjort og det gamle lcd fra 2006-2007 har jeg aldrig forstået folk kunne finde på og købe.
derfor skrev omkring en px80.

en af mine venner har et 7070, så tro mig jeg har set en 7070. Den viser da et fint billede. Men igen bare ikke det jeg ønsker et tv skal kunne. 
vi har prøvet med 100hz til og fra.
Han har så en projektor til film.

  

Helt iorden, prøv at giv ham de indstillinger som hdtv foreslår " In the “Custom” [100Hz Motion Plus] submenu, set [Blur Reduction] to “8” and [Judder Reduction] to “0“."

Det er på ingen måde sikkert at han synes det er bedre end at det er helt fra, men jeg synes det virker godt, så er da et forsøg værd.

Til top
 
 Besvar Besvar Side  <123
 
Skift forum Forum-tilladelser Se dropdown menu