Joh, men Maskinen burde vel ikke afslutte ens DVD-skive, fordi man trykker på Pause/Stop eller Afbrydertasten - for så er der jo ingen vej udenom end, at man skal trække stikket ud af vægen eller afbryde HFI relæet hvergang en optagelse er tilendebragt - det virker som en lidt gammeldags og usmart løsning, men det er åbentbart det, som skal til.
Og det bliver jo nogle dyre optagelser, når man isætter en 120 min. skive og optager Koalabrødrene på morgenstunden, som blot varer 20 min. Den gør det hvergang..
Hvordan mon man han igangsætte optagelsen - eller er der mon en fejl i maskinen, hvilket meget kunne tyde på - forjeg kan slet ikke komme ind i Skiveændringsmenuen, hvor man kan gøre skiven kompatipel eller spær disk,som man skulle kunne ifølge manualen.
Iøvrigt finder jeg det ligeledes underligt at man kun kan tilføje optagelsen en titel på max. 9 bogstaver. Så reagerer maskinen ikke længere og man må så være yderst opfindsom selv tekstlinien kan rumme adskillige ord. ?? 